Biuro rachunkowe Puszczykowo

Biuro rachunkowe Puszczykowo

Wraz z powstawaniem i rozwojem przedsiębiorstw zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi oferowane przez biuro rachunkowe. Puszczykowo jest jedną z miejscowości, w której oferujemy prowadzenie profesjonalnej księgowości. Im większa firma, tym więcej skomplikowanych rozliczeń i rachunków. Część dużych podmiotów gospodarczych tworzy działy księgowości, w których to etatowe księgowe i księgowi zajmują się wszystkimi zadaniami kadrowymi i rozliczeniowymi. Coraz większe grono właścicieli firm decyduje się jednak na usługi zewnętrznych biur rachunkowych. W dobie nieustannie zmieniających się, skomplikowanych przepisów, między innymi podatkowych, także duża grupa klientów będących osobami fizycznymi korzysta z pomocy wykwalifikowanych biur rachunkowych.

Biuro rachunkowe – Puszczykowo.

Biura rachunkowe to przedsiębiorstwa z odpowiednimi uprawnieniami, które na podstawie umowy świadczą usługi związane między innymi z rozliczaniem podatków. Usługi biur rachunkowych są kierowane do różnego rodzaju podmiotów gospodarczych o różnych profilach działalności, a także instytucji czy organizacji. Warto podkreślić, że również osoby fizyczne często korzystają z usług, jakie oferują biura rachunkowe – zazwyczaj są to czynności związane ze składaniem zeznań podatkowych (na przykład wypełnianie PIT-ów). Na jakiej zasadzie działa ta współpraca? Zleceniodawca, którym może być na przykład przedsiębiorstwo lub wcześniej wspomniana osoba fizyczna zleca wykonanie danych czynności, a biuro rachunkowe jako zleceniobiorca wypełnia obowiązki, które ciążą na zleceniodawcy z tytułu prowadzenia działalności. Są to na przykład kwestie z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy czy ubezpieczenia społecznego lub szeroko pojętej statystyki. Biuro rachunkowe ma więc za zadanie wyręczenie klienta w zajmowaniu się zobowiązaniami, wynikającymi z prowadzenia firmy, np. podatkowymi.

Biuro rachunkowe – Puszczykowo. Realizowane zadania

Lista obowiązków biur rachunkowych jest dosyć długa. Do wykonywanych przez nie zadań należy prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zakres ich działalności obejmuje także wysyłanie deklaracji podatkowych, a także sporządzanie list płac czy ewidencji czasu pracy pracowników. Czym jeszcze zajmują się biura rozliczeniowe? Między innymi tworzeniem raportów oraz analiz rozliczeniowych i finansowych. Zadaniami specjalistów od finansów są również kontakt z ZUS-em i innymi instytucjami w imieniu danego klienta oraz wystawianie faktur. To oczywiście nie wszystko – biura rachunkowe mogą być pomocne również podczas zakładania działalności gospodarczej lub wesprzeć, gdy pojawi się konieczność wypełnienia wniosku kredytowego. Jak widać, zakres świadczonych przez profesjonalnych księgowych usług jest szeroki i  w dużej mierze zależny od potrzeb każdego klienta.

Kto może korzystać z usług biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe (Puszczykowo) to miejsce, z którego usług może skorzystać każdy, kto tego potrzebuje. O ile zlecane zadania należą do obszaru księgowości, nie ma innych ograniczeń, które uniemożliwiałyby udzielenie przez nas profesjonalnego wsparcia. Zmiany w przepisach podatkowych są częste i trudne do przyswojenie, przez co wiele osób woli powierzyć niektóre zadania, na przykład wypełnianie zeznań podatkowych, specjalistom. Pozwala to zaoszczędzić czas, uniknąć niepotrzebnego stresu i błędów, których popełnienie wynika z niewiedzy, a także daje pewność prawidłowo wykonanego zadania.

Podatek dochodowy przy najmie prywatnym i DG

W tym poradniku omówimy, kto jest odpowiedzialny za składanie oświadczenia o opodatkowaniu do Urzędu Skarbowego (US) oraz jakie stawki podatkowe są zastosowane w przypadku najmu prywatnego.

Wybór formy opodatkowania: uproszczona, osoba fizyczna

Wzór dokumentu do pobrania

Subskrypcja

Chcesz być informowany o nowościach i zmianach w dokumentacji i przepisach? Dopisz się do naszego newslettera.