Biuro rachunkowe Puszczykowo

Biuro rachunkowe Puszczykowo

Wraz z powstawaniem i rozwojem przedsiębiorstw zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi oferowane przez biuro rachunkowe. Puszczykowo jest jedną z miejscowości, w której oferujemy prowadzenie profesjonalnej księgowości. Im większa firma, tym więcej skomplikowanych rozliczeń i rachunków. Część dużych podmiotów gospodarczych tworzy działy księgowości, w których to etatowe księgowe i księgowi zajmują się wszystkimi zadaniami kadrowymi i rozliczeniowymi. Coraz większe grono właścicieli firm decyduje się jednak na usługi zewnętrznych biur rachunkowych. W dobie nieustannie zmieniających się, skomplikowanych przepisów, między innymi podatkowych, także duża grupa klientów będących osobami fizycznymi korzysta z pomocy wykwalifikowanych biur rachunkowych.

Biuro rachunkowe – Puszczykowo.

Biura rachunkowe to przedsiębiorstwa z odpowiednimi uprawnieniami, które na podstawie umowy świadczą usługi związane między innymi z rozliczaniem podatków. Usługi biur rachunkowych są kierowane do różnego rodzaju podmiotów gospodarczych o różnych profilach działalności, a także instytucji czy organizacji. Warto podkreślić, że również osoby fizyczne często korzystają z usług, jakie oferują biura rachunkowe – zazwyczaj są to czynności związane ze składaniem zeznań podatkowych (na przykład wypełnianie PIT-ów). Na jakiej zasadzie działa ta współpraca? Zleceniodawca, którym może być na przykład przedsiębiorstwo lub wcześniej wspomniana osoba fizyczna zleca wykonanie danych czynności, a biuro rachunkowe jako zleceniobiorca wypełnia obowiązki, które ciążą na zleceniodawcy z tytułu prowadzenia działalności. Są to na przykład kwestie z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy czy ubezpieczenia społecznego lub szeroko pojętej statystyki. Biuro rachunkowe ma więc za zadanie wyręczenie klienta w zajmowaniu się zobowiązaniami, wynikającymi z prowadzenia firmy, np. podatkowymi.

Biuro rachunkowe – Puszczykowo. Realizowane zadania

Lista obowiązków biur rachunkowych jest dosyć długa. Do wykonywanych przez nie zadań należy prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zakres ich działalności obejmuje także wysyłanie deklaracji podatkowych, a także sporządzanie list płac czy ewidencji czasu pracy pracowników. Czym jeszcze zajmują się biura rozliczeniowe? Między innymi tworzeniem raportów oraz analiz rozliczeniowych i finansowych. Zadaniami specjalistów od finansów są również kontakt z ZUS-em i innymi instytucjami w imieniu danego klienta oraz wystawianie faktur. To oczywiście nie wszystko – biura rachunkowe mogą być pomocne również podczas zakładania działalności gospodarczej lub wesprzeć, gdy pojawi się konieczność wypełnienia wniosku kredytowego. Jak widać, zakres świadczonych przez profesjonalnych księgowych usług jest szeroki i  w dużej mierze zależny od potrzeb każdego klienta.

Kto może korzystać z usług biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe (Puszczykowo) to miejsce, z którego usług może skorzystać każdy, kto tego potrzebuje. O ile zlecane zadania należą do obszaru księgowości, nie ma innych ograniczeń, które uniemożliwiałyby udzielenie przez nas profesjonalnego wsparcia. Zmiany w przepisach podatkowych są częste i trudne do przyswojenie, przez co wiele osób woli powierzyć niektóre zadania, na przykład wypełnianie zeznań podatkowych, specjalistom. Pozwala to zaoszczędzić czas, uniknąć niepotrzebnego stresu i błędów, których popełnienie wynika z niewiedzy, a także daje pewność prawidłowo wykonanego zadania.

Dojazd do biura podczas remontu

Od dnia 06.07.22. dojazd do naszego biura został utrudniony. Dlatego jadącym od strony Żabikowskiej polecamy dojechać do biura przez Żabikowską -> Osiedlową -> Sikorskiego, a

Wybór formy opodatkowania: uproszczona, osoba fizyczna

Wzór dokumentu do pobrania

Subskrypcja

Chcesz być informowany o nowościach i zmianach w dokumentacji i przepisach? Dopisz się do naszego newslettera.